דקים ופרגולות

     
 

דקים ופרגולות

ידוע כבר, כי אין כמו עץ טבעי התורם לעיצוב הגינה. כאשר אנו מתקינים דקים ופרגולות בגינה או במרפסת ביתנו הכול הופך להיראות יפה, יוקרתי וחמים יותר. הפרגולות והדקים עמידים בנזקי מזג האוויר אך אם מדובר בעץ מלא, יש לתחזק אותו מדי שנתיים באמצעות מריחת חומרים המגנים עליו. יש לציין כי דקים ופרגולות, מעניקים אווירה פסטורלית וגורמים לנו יותר להרגיש בטבע. אם פעם דקים ופרגולות היו רק בבתי המלון והצימרים בהם נהגתם לבלות, אז היום ניתן לראותם במרבית חצרות הבתים הפרטיים ובמרפסות. יש למצוא בעלי מקצוע שמתמחים בהתקנה של פרגולות ודקים על מנת שהם יחזיקו הרבה שנים מעמד.

לבדוק היטב את החומרים מהם עשויים הדקים והפרגולות

רצוי לבדוק היטב את החומרים מהם עשויים דקים ופרגולות לפני הרכישה או ההתקנה. אף אחד אינו מוכן להשקיע סכום כסף גבוה ולקבל מוצרים פגומים או שהובטחו להם כי הם עשויים מאיכות טובה ולאחר כמה זמן יתברר לכם שהם עשויים מחומרים פשוטים ולא איכותיים ויש סכנה כי הם לא יחזיקו מעמד הרבה זמן. יש כאלה האוהבים להוסיף ריהוט משלים כמו נדנדה העשויה מעץ, ספסל זולא נחמד או גדרות מעץ שישלימו את המראה הכפרי והפסטורלי. בעונת החורף, יש להצטייד בכיסוי מתאים, על מנת שהפרגולה והמוצרים האחרים שלנו העשויים מעץ לא ייפגמו. 

מדוע אנשים מזמינים יותר דקים ופרגולות?

המוטיב הנוסף שמקנים הדקים והפרגולות זה החיסכון הגדול בהשקיה. היום המים הפכו להיות מצרך יקר והרבה אנשים מצאו פתרונות עיצוביים שיצריכו פחות השקיה לגינה.  יש המציבים טוף או אבנים מעניינות במקום הדשא שהיה שותה לנו המון מים, או הדקים שהפכו להיות מאוד פופולריים בעת האחרונה בגלל החמימות שהם מעניקים בחצר או במרפסת. הישראלים אוהבים לארח בגינה את האורחים במיוחד בקיץ, ולכן העיצוב של הגינה באמצעות פרגולה חשמלית היא משמעותית עבורם. יש כאלה שאפילו נוטים להתקין אף בר חיצוני העשוי מעץ בסמוך לפינת הישיבה והגריל הביתי ובכך האווירה היא מזמינה ומושלמת. ניתן לקבל הרבה רעיונות באמצעות המגזינים השונים לעיצוב גינות ולהחליט לגבי סגנון עיצוב הגינה.